Hotelové paplóny a vankúše

Ako mať nadýchané vankúše aj po 3  alebo 5 rokoch používania?

Vankúše SOFT majú v bočnom švíku všitý zips na doplnenie výplne, ktorá sa pri dlhodobom používaní môže stratiť objem. Vankúše zo zipsom umožňujú variabilné dopĺňanie silikonizovaných „guličiek“ a chýbajúci tvar jednoducho a rýchlo doplníte. Paplóny  sú prešívané, zaručí rovnomerné vnútorné rozloženie a výplň sa nepremiestňuje. 

Polyesterové aj perové vankúše zostanú dlhšie nadýchané ak ich chyžné pravidelne poriadne ponatriasajú.

Antialergické polyesterové vankúše a paplóny SOFT

Vrchný materiál  vankúšov a paplónov je zo 100 % zjemneného brúseného mikrovlákna (polyester). Výplň vo vnútri vankúša tvoria stočené guličky z dutého silikonizovaného polyesterového vlákna.  Paplón je vyplnený súvislým rúnom z polyesterového vlákna.  Duté vlákno zabezpečí zvýšenie tepelno-izolačnej schopnosti, vzduch vo vnútri vlákna pôsobí ako izolant  a paplón je hrejivý.

Vďaka týmto vlastnostiam je kolekcia Soft  príjemná na dotyk, bezprašná a vhodná pre alergikov.

Mäkkosť, jemnosť a vzdušnosť pre dobrý spánok = SOFT

Výhoda:  možnosť  prania pri  90°C umožňuje kompletnú dezinfekciu paplónov a vankúšov.

Rozmery vankúšov so zipsom: 40*40 cm, 35*50 cm, 50*50 cm, 50*70 cm, 70*90
Rozmery paplónov: 140*200 cm, 140*220 cm
Hmotnosť paplónu: 140*200 cm – 1100g
Hmotnosť vankúša: 70*90 – 1100g

Perové paplóny a vankúše

Od dávna bolo perie základom zdravého a príjemného spánku. S vývojom technológie začalo perie ustupovať. Snaha zlacniť vstupy a zjednodušiť údržbu posunuli sa u nás perové produkty na okraj záujmu.

V najlepších hoteloch v Európe si svoje miesto obhájili nové kategórie páperových produktov, s možnosťou prania v práčke a s certifikáciou aj pre alergikov a astmatikov.  Bezpochyby vedia vytvoriť pre hotelových hostí nadštandardný komfort a dokonca zážitok z výnimočnej kvality odpočinku.

Aké sú výnimočné vlastnosti perových vankúšov a paplónov?

Sú ľahké, vzdušné, teplé, regulujú pocit vlhkosti ,majú výrazne dlhú životnosť, sú zdravotne nezávadné.  Pri správnej údržbe a tiež pri sušení v sušičke dlhodobo drží tvar a plný objem.   Reálna životnosť perových produktov v hoteli je 15-20 rokov.

Perie našich babičiek verzus strojovo spracované perie:

Babičkine perie  nebolo upravené alebo vyčistené, veľmi často ani štandardným spôsobom  nebolo zbavené základných nečistôt, potom bolo odtrhnuté páperie od letky – páranie. Týmto došlo k otvoreniu kapiláry, ktorá obsahuje lanolín a tým sa párané perie stalo neprateľným. 

Pri spracovaní páperia dochádza k sterilizácii pri teplote 130°C, ktorá garantuje jeho zdravotnú nezávadnosť. Vďaka teplotným a klimatickým vlastnostiam je perie nepriaznivým prostredím pre roztoče závislé na vlhkosti. Naše produkty boli certifikované značkou NOMITE, výrobky vhodné pre alergikov a DAUNASAN, výrobky vyhovujúce z hľadiska sterility a čistoty požiadavkám európskych noriem EN 12935.

Prečo si vybrať novodobé pierkové sety paplónov a vankúšov?

 • Ekologická nezávadnosť 100% prírodného produktu
 • Stály tepelný komfort
 • Kvalita spánku vďaka hydroskopickým vlastnostiam
 • Predĺžená životnosť oproti iným materiálom (15 -20 rokov)
 • Pranie v práčke na 60 °C
 • Ľahký, vzdušný, priliehavý
 • Najkvalitnejší a najprirodzenejší materiál na spanie
 • Kvalitatívne vlastnosti garantované najlepšími európskymi certifikátmi
 • Anatomické vlastnosti vankúšov
 • Poťah – sýpkovina je vyrobená zo 100% husto tkanej vysokokvalitnej bavlny
 • Perie a páperie vytvára svieže a suché prostredie pre zdravý spánok
 • Extrémne (prirodzene) mäkký na dotyk

Ak Vás kolekcia páperových paplónov a vankúšov zaujala kontaktujte nášho kolegu: Ivana Olejníka 0907 793 503, alebo olejnik@ovitex.sk