Kvalitné hotelové matrace - kvalitný spánok

Kvalitný spánok je túžbou každého návštevníka hotela

Hotelové matrace - kvalita a životnosť v jednom

Všetci hoteloví hostia, či už prišli do hotela kvôli relaxu, na  turistický pobyt alebo služobnú cestu,  majú rovnakú požiadavku - dobre sa tam vyspať.

Každý z hostí vycíti možnosť a ochotu hotelového personálu splniť takúto požiadavku veľmi rýchlo. Hneď po prvej noci hostia zistia, či sa chcú ešte do hotela vrátiť alebo nie.  Jedným z kritérií, prečo sa opäť vrátiť do hotela, je kvalitný matrac.

Vytvoriť tiché a pokojné prostredie v hoteli, je v dnešných ubytovacích zariadeniach už samozrejmosťou. Ponúknuť kvalitné lôžko na oddych už takouto samozrejmosťou nie je. Vo veľkej miere za to môže neznalosť  - kým napr. vybrať posteľ nie je až také náročné a je to často skôr otázka dizajnu a estetiky, vybrať kvalitný matrac vôbec nie je jednoduché.

Taktiež býva dôležitým faktorom cena. Prevádzkovatelia siahajú po lacnejších, no v dlhodobom horizonte nevýhodnejších ponukách. Ako vybrať kvalitný matrac do hotela či penziónu? V prvom rade si treba uvedomiť, že pre laika je zložité vybrať kvalitný matrac pre vlastnú potrebu. A to je ten “jednoduchší” výber, pri ktorom pomôžu údaje ako výška osoby, váha, fyzické zaťaženie počas dňa, to, či človek zaspáva na boku alebo na chrbte atď. Skrátka, množstvo parametrov, ktoré pri nákupe matracov do hotela, kde sa ich používatelia menia na niekoľkodennej báze, nie je možné odhadnúť. O to náročnejšie je potom snažiť sa vybrať kvalitný matrac, ktorý by vyhovoval v nejakej rozumnej tolerancii “skoro každému”. 

Dnes už je k dispozícii množstvo hotelových matracov, ktoré dokážu splniť predsavzatie hotelierov, aby sa ich hostia dobre vyspali. Vybrali sme pre Vás matrace,  ktoré spĺňajú okrem kritéria "dobre sa vyspať" aj požiadavku hotelierov na životnosť a opotrebovanie ako aj na návratnosť investície.

Ortopedický taštičkový matrac - model F5

 

hotelové matrace

Výhradne prírodné materiály. Taštičkové jadro CopperCoil R1000 použité v celej kolekcii Comfort dokáže vynikajúcim spôsobom kopírovať telo počas spánku a drží ho v správnej polohe,  zároveň vďaka dvom rôznym tvrdostiam si zákazník môže vybrať aká tvrdosť mu práve vyhovuje. Ak vám matrac nevyhovuje, jednoducho otočíte a okamžite máte iný pocit komfortu.

Vďaka nezávislému taštičkovému jadru nebudete pohyb druhej osoby  na matraci Comfort F5 badať. Antibakteriálny poťah Bambootex poskytuje vynikajúci komfort a vďaka vlastnostiam Sleep & Clean sa ľahko čistí. Bimetalické pomedené pružinky predlžujú životnosť matraca a zásluhou zdraviu prospešnej medi udržujú jadro hygienicky nezávadné a čisté dlhé obdobie.

Pod tento model je potrebný pružný lamelový rošt,  aby sme využili  ortopedické vlastnosti matraca. Medzera medzi lamelami nesmie byť väčšia ako priemer taštičky ( do 40 mm). Veľmi populárny matrac s dokonalým vyvážením prírodných materiálov a taštičkového jadra pre optimálnu oporu chrbtice.

Matrac je vhodný aj pre deti až do veku 20 rokov, v tomto veku sa využíva  tvrdšia časť matraca. Dospelí využívajú matrac s „mäkkou“ stranou. Matrac je vhodný pre osoby s bolesťami chrbtice, ktoré sa šíria celou chrbticou. Vhodný je aj pre osoby so sedavým zamestnaním a osoby, ktoré spia na chrbte.

 

Skladba modelu F5

Matrac pozostáva z  taštičkového jadra CopperCoil R1000 s počtom pružiniek 1000 ks/matrac. Na jednej strane je vložená kokosová doska s hrúbkou 2 cm, ktorá vytvára tvrdšiu stranu matraca. Na druhej mäkšej strane je len 1 cm kokosovej vrstvy a 3 cm prírodného latexu. Celý produkt je zabalený do príjemného antibakteriálneho poťahu Bambootex, ktorý sa dá odzipsovať po všetkých 4 stranách a je možné ho ošetrovať pri 40°C.

Taštičkový matrac model F5 je:

 • antialergický
 • antibakteriálny
 • hygienický.

Zloženie

 

 

poťah

 

 

 

latex

 

 

kokosová doska

 

CopperCoil

Poťah

Odzipsovateľný poťah, ktorý sa ľahko čistí. Trikotová látka Bambootex vyrobená spoločnosťou „BODET & HORST“  disponuje prirodzeným antibakteriálnym účinkom. Poťah je tvarovo prešitý s klimatizačnou výplňou a netkanou textíliou.

Latex

Výška  3 cm. Prírodný latex – materiál získaný z miazgy kaučukovníka. Vyniká unikátnymi antialergickými a hygienickými vlastnosťami, zabezpečuje dokonalú priedušnosť a má dlhú životnosť. Výrobca - „Artilat“.

Kokosová doska

Prírodný materiál pozostávajúci z lisovaných kokosových vlákien, impregnovaných latexom. Výrobca - „Enkev“  Výška 1 cm a 2 cm.

CopperCoil R1000

Výška  14 cm. Nezávislý pružinový blok „CopperCoil R1000“ (každá pružina je v samostatnej taštičke z netkanej textílie), hustota - 256 pružín na m2, záruka na jadro je 20 rokov. Výrobca „AGRO“.

Pružinový matrac Model Flash

Hotelové matrace modelu Flash pozostávajú z kombinácie viacerých vrstiev a pružín, ktoré sú na sebe nezávislé. Táto zostava zaručuje skvelú pružnosť, zásluhou materiálu SmartFlex a tvrdosť , ktorú zabezpečuje kokosová doska.

Pri tomto modeli hotelového matraca je zabezpečená výborná podpora tela pri spánku.

Flash
 • Matrac pre hotelové použitie
 • Pružinový blok SmartPocket
 • Hustota:  210 pružín na m2
 • SmartFlex
 • Kokosová doska
 • Termovlákno
 • Odzipsovateľný poťah z látky Jacquard

Pružinový matrac Model Profit

Hotelové matrace s nezávislými pružinami SmartPocket a s vrstvením ďalších na sebe nezávislých vrstiev. Nesymetrické rozloženie viacerých vrstiev nám dáva možnosť v jednom matraci získať vlastnosti dvoch: jedna strana s kokosovou vrstvou je nositeľom tvrdosti a druhá strana s pružinovými taštičkami SmartFlex zase pružnosť a strednú tvrdosť matraca.

Profit
 • Matrac pre hotelové použitie
 • Pružinový blok SmartPocket
 • Hustota – 210 pružín na m2
 • SmartFlex
 • Kokosová doska
 • Termovlákno
 • Odzipsovateľný poťah z trikotovej látky Jersey