Tkané  bavlnené a napínacie plachty na posteľ

Aké výhody majú tkané plachty? 

Klasická tkaná plachta na posteľ, nazývaná aj zakladacia plachta zo 100 % bavlny je  pevná hladká, zakladá sa pod matrac. Najviac požadované rozmery na jednolôžko sú 150*250 cm, na  dvojlôžko   240*280 cm. Životnosť plachty na posteľ pozitívne ovplyvňuje  vyššia  hmotnosť priadzí.  Ak v dobrom spomínate na nezničiteľné poloľanové plachty máme pre Vás alternatívu z kolekcie Medical v 100 % bavlne s vysokou plošnou hmotnosťou 180 g/m².    

Tkané bavlnené plachty perieme pri 95 ⁰C a je potrebné ich starostlivo vyžehliť, pretože bavlnená tkanina  sa krčí. Prednosťou plátnovej väzby je dlhšia  životnosť v porovnaní s úpletom.  

 

Napínacie plachty na posteľ

Napínacie plachty na posteľ sú zhotovené z úpletu a obrovskou výhodou je, že ich nemusíme žehliť. Napínacia plachta je na lôžku  hladká bez záhybov, nekrčí sa, nevyťahuje sa spod matraca.  Často sú v hoteloch používané ako plachty na prístelky.

 Napínacie plachty Jersey Premium

Napínacie plachty Jersey PREMIUM majú po obvode gumičku, sú zhotovené z 80 % dlhovláknovej, superčesanej bavlny a 20 % polyesteru. Šetria náklady na energiu, pretože úplet nie je potrebné žehliť.   Vyššia investícia do nákupu sa vráti v znížených nákladoch pri nenáročnej  údržbe a predĺženej životnosti.   

Ich zvláštnosťou je možnosť prania pri 95 ⁰C. Pranie pri vysokej teplote dezinfikuje a vy sa môžete spoľahnúť, že vaši hostia spia v čistom prostredí. Zmes bavlny s polyesterom a vysoká gramáž 160 g/m², je kombináciou pre najlepšie vlastnosti do záťažových podmienok. Bežne ich používajú klienti do hotelových izieb a  domovov dôchodcov.  

Štandardné rozmery:  90-100*200 cm , 160*200 cm   a 180*200 cm. 

 

Ak vás oslovila naša ponuka posteľných plachiet, kontaktujte nás a dohodneme podrobnosti.

Ak hľadáte plachty Jersey, alebo froté plachty s gumkou do domácnosti, môžete si ich zaobstarať na www.postelne-pradlo.sk v kategórii prestieradlá Jersey a froté.